آموختن نحوه یادگیری – راز موفقیت در مهندسی نرم افزار

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
توانائی یادگیری چگونه بیاموزیم مهارت یادگیری

برداشت از نوشته خانم Madison Schott

واشنگتن – ناحیه کلمبیا

توسعه دهنده پایتون | مهندس داده | دانشمند داده های آینده | مربی سلامتی

هم اکنون در زمینه توسعه مهارت های برنامه نویسی و مدیریت اطلاعات خودش، به عنوان Data Engineer in Capital One’s Technology Development Program کار می کند. در تیم DevOps در باره کارت بازرگانی کمپانی‌های تجاری فعالیت دارد ………………..

مردم اغلب از من سؤال می کنند ، “اگر بخواهم یک مهندس نرم افزار موفق شوم ، چه مهارتی را یاد بگیرم؟”. اکثر مردم انتظار دارند که نام یک زبان برنامه نویسی خاص را بشنوند، یا مهارت مهمی که به رهبری تیم کمک کند. حداقل برای من، این طور نیست.  من فکر می کنم بیشتر مهندسان موافقند که دانستن یک زبان برنامه نویسی، نشانگر یک توسعه دهنده خوب نیست. در عوض، توانایی سازگاری و یادگیری مهارتهای جدید است که اینده شغلی شما را تضمین میکند. من این را مهارت یادگیری چگونه یاد بگیریم می نامم.

در دوران آموزش برنامه نویسی، معلمان من اغلب می گفتند مهمترین چیزی که آنها می‌توانند به ما بیاموزند که توانایی یادگیری مهارتهای جدید، از طریق تمرین شخصی  و   Googling  است . با تشکر از  (Stack Overflow)

اغلب آنچه شما می آموزید مهم نیست بلکه چگونه آن را یاد میگیرید مهم است.

آیا می توانید به خودتان آنچه را که برای حل یک مشکل نیاز دارید آموزش دهید؟ آیا می توانید یک پلتفرم جدید را انتخاب کنید؟ آیا مستنداتی را که نحوه استفاده از یک برنامه را توضیح می دهد، متوجه میشوید؟ در صورت نیاز به کمک، به اشکال زدایی در کد خود ، آیا می دانید چه سؤالاتی بپرسید؟

دانستن روش مناسب درخواست کمک، بسیار مهم است. وقتی از کسی بخواهید که کد شما را بررسی کند، باید توضیح دهید که موضوع چیست، چه کارهایی را انجام داده اید، و فکر می کنید مشکل ممکن است چه باشد.  وقتی در آنچه شما نمی فهمید، مسلط ، شفاف و مختصر بپرسید، مردم بیشتر مشتاق خواهند بود به شما کمک کنند.

اغلب اوقات ، ما وارد موقعیتهایی می شویم که با برخی از فناوری های استفاده شده در آنجا نا آشنا هستیم ، به خصوص در شرکت های بزرگ که ابزار و فرآیندهای داخلی زیادی دارند.  شرکت ها نمی توانند انتظار داشته باشند که هر برنامه نویسی که استخدام میکنند، استاد هر فن آوری یا فرایندی باشد که در شرکت استفاده می شود. با این حال، می توانند انتظار داشته باشند که آنها بتوانند یاد بگیرند و با آنها سازگار شوند.

من به عنوان یک فارغ التحصیل کالج که مدرک علوم کامپیوتر نداشتم و فقط یک زبان برنامه نویسی می دانستم به Capital One پیوستم. من به دلیل علاقه شدیدم به فناوری و توانایی فراگیری مهارتهای کد نویسی، استخدام شدم. از طریق CODA   ، Capital One Dev Academy و ابزارها و مهارت های دیگری از قبیل Javascript ، SQL ، Mocha و Chai را یاد گرفتم – تمام فن آوری هایی که تجربه قبلی با آنها نداشتم. مدرسان CODA به طور مداوم تأکید می کردند که به ما می آموزند که چگونه یاد بگیریم.

حالا از خود بپرسید – چگونه یاد می گیرید که چگونه یاد بگیرید؟ در حالی که این کار به ساعت ها مطالعه منابع آموزشی ، تماشای فیلم  و دنبال کردن پروژه های خود نیاز دارد. بهترین راه برای یادگیری نحوه یادگیری فقط : به چیزی که می خواهید بسازید فکر کنید ، در مورد فن آوری های مورد نیاز تحقیق کنید و حاصل منابع مختلف را به منظور ساخت محصول نهایی، به هم بپیوندید.

وقتی  منابع یادگیری متفاوتی را بکار میگیرید ، تشخیص دهید کدام یک از آنها برای شما بهتر است. آیا با تماشای اینکه کسی ابتدا کد را بنویسد ، بهتر یاد می گیرید؟ یا با حل مسئله به تنهایی یاد می گیرید و سپس آن را تصحیح می کنید؟ شناخت سبک یادگیری، در به حداکثر رساندن زمان مطالعه خود و تقویت اطلاعات بهتر کمک می کند. توصیه من این است که همزمان با یک مفهوم شروع کنید. غالباً تا زمانی که اصول را درک نکنید ، نمی توانید به یک ایده پیچیده تر تسلط پیدا کنید. اگر شما یک زبان جدید را یاد می گیرید ، مطمئن شوید که درباره آرایه ها ، متغیرها و کارکرد تجربیات قبلی خود آگاهی لازم را کسب کرده اید. شما در این راه چیزهای زیادی خواهید آموخت و امیدوارم با یک پروژه بسیار جالب به پایان برسد!

بعد از اتمام CODA ، من به یک موقعیت جدید در Capital One منتقل شدم. از مهارت های زیادی استفاده می کنم که قبلا آموزش ندیده بودم. کار روزانه  من شامل نوشتن اسکریپت های bash ، کار با AWS  و … – تمام چیزهایی که چند ماه پیش من هیچ سرنخی برای انجام آنها نداشتم. خوشبختانه، من اکنون می دانم که چگونه می توانم بهتر یاد بگیرم، و این عادات مطمئن یادگیری، را با خود به این موقعیت جدید بردم. من اولین اسکریپت را نوشتم، سیستم   AWS را به روز کردم ، برنامه های زیادی را در Jenkins اجرا کردم و در Python برنامه نوشتم.

بنابراین به یاد داشته باشید ، اگر برای موفقیت در مهندسی نرم افزار به یک مهارت نیاز دارید آن توانایی یادگیری نحوه یادگیری است. این به شما کمک می کند با دنیای سریع در حال تغییر صنعت فناوری، سازگار شوید. همچنین به شما کمک می کند که در گذشته گیر نکتید و با تغییر نقش ها و فن آوری ها ، به طور مداوم در حال رشد و تکامل باشید. شرکت ها طالب مهندسانی هستند که انعطاف پذیر باشند و مایل به تغییر در روند صنعت باشند. این مهارت به شما کمک می کند این گونه باشید.

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *