گرایش‌های جالب در مهندسی نرم افزار برای سال ۲۰۲۰

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
گرایش های جالب مهندسی نرم افزار در سال 2020

مهندسی نرم افزار یک رشته  عظیم با وسعت و پتانسیل فراوان است. بسیاری از مهندسان علاقه‌مند ورود به این رشته میباشند چونکه باور دارند این صنعت به سادگی از بین نخواهد رفت. در صنعت نرم افزار اتفاقات زیادی رخ داده و اتفاقات زیاد دیگری در سال ۲۰۲۰ رخ می دهد، پس گرایش های مورد علاقه در مهندسی نرم افزار در سال ۲۰۲۰ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین ، اگر قصد دارید وارد دنیای نرم افزار شوید یا می خواهید کار خود را سرعت بخشید ، باید بر روی آخرین اتفاقات متمرکز شوید.  در این مقاله ، در مورد گرایش‌های برتر مهندسی نرم افزار سال ۲۰۲۰ صحبت خواهد شد.

دنیای نرم افزار، پر جنب و جوش و موارد جدیدی در حال وقوع است.  بنابراین ، مهندسین باید خود را با آخرین موضوعات ، تکنیک ها و ابزارها تطبیق دهند.  در مورد پیش بینی های سال ۲۰۲۰ بر اساس روند صنعت موجود، صحبت خواهیم کرد. اگرچه ، برخی از فناوری‌های امیدوار کننده  که بر دنیای نرم افزار تأثیر می گذارند عبارتند از: هوش مصنوعی ، واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده  و غیره، با این وجود تعدادی از فناوری ها و گرایش های دیگری وجود دارد که می توانند دنیای نرم افزارها را در سال ۲۰۲۰ شکل دهد و اگر می خواهید یک قهرمان نرم افزار باشید ، مطمئناً باید بر روی فن آوری ها ، مهارت ها یا تکنیک های جدید تمرکز کنید.

  • استفاده از وسایل اینترنتی (IOT) Internet of Things گسترده خواهد شد

تعداد دستگاه های IoT ممکن است در چند سال آینده به ۲۱ میلیارد برسد. بنابراین ، کاملاً مشهود است که IoT کاملاً محبوب است و  به عنوان یکی از سریعترین فن آوری ها در نظر گرفته می شود، لذا از بسیاری جهات بر دنیای توسعه نرم افزار تأثیر می گذارد همچنین است استفاده از تجهیزات هوشمند همچون تلفن ، لوازم خانگی و حتی اتومبیل.

IoT همه چیز در مورد اتصال دستگاه ها است (البته از طریق WiFi) . شما می توانید تلویزیون را روشن یا خاموش کنید، یا حجم سیستم موسیقی هوشمند خود را افزایش دهید و غیره. بنابراین ، به نرم افزارهای سطح بالا و بسیار ایمن، محیط اینترنت اشیاء، نیاز است. برای ورود به حوزه  IoT که یکی از گرایش های برتر در مهندسی نرم افزار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود، نیاز به  یادگیری فن آوری های جالب  و جدید علاوه بر دانش نرم افزاری فعلی خواهید داشت.

  • احراز هویت بدون استفاده از رمزهای عبور؟

مدت هاست که از گذرواژه‌ها برای تأیید اعتبار استفاده می‌کنیم.  گذرواژه‌ها اکنون بسیار ایمن نیستند، بنابراین ، یکی دیگر از گرایش های مورد علاقه در مهندسی نرم افزار در سال ۲۰۲۰، روشهای جدیدتر تأیید اعتبار معرفی شده است. روشهای جدید مانند تشخیص چهره و تنوع زیادی از اعتبار سنجی بیومتریک و غیره.  آیا ممکن است استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره ، بر روی دستگاه کاربر اتفاق بیفتد؟

مهندسینی که علاقه‌مند به توسعه روشهای اعتبار سنجی هستند وقتی قادر خواهند بود که، دانش لازم در این مورد را کسب کنند. در اینصورت شاید قادر باشند تکنیک های تأیید اعتبار جدیدی را پیاده سازی یا ادغام کنید.

  • به واقعیت مختلط الویت بدهید

واقعیت افزوده (Augmented Reality) و واقعیت مجازی (Virtual Reality) بیشتر و بیشتر محبوب می شوند ، قابلیت‌های آنها فقط در مورد بازی یا سرگرمی نیستند. AR  و VR دامنه و پتانسیل زیادی دارند و چنین فناوریهای جدیدی در اکثر زمینه های غیر از سرگرمی و بازی قابل استفاده هستند.  حتی نیروهای دفاعی برخی کشورها در تلاش هستند تا از AR و VR برای اهداف آموزشی استفاده حداکثری به عمل آورند. بیشتر شرکت ها نیز علاقه مند به سرمایه گذاری در AR و VR هستند. بنابراین ، اگر می خواهید در دنیای مهندسی نرم افزار کاری جادویی انجام دهید، دانش بیشتری در مورد واقعیت مختلط کسب کنید.

  • برتر از همه، هنر اتوماسیون فرآیند رباتیک

اتوماسیون فرآیند رباتیک (Robotics Process Automation) عبارتست از خودکارسازی همه کارهای دستی برای سرعت بخشیدن به آنها، همه چیز در مورد ریشه کن کردن کار دستی است که یکی دیگر از گرایش ها در مهندسی نرم افزار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. برای رهائی انسان ها از انجام کارهای دستی و تکراری و ایجاد وقت بیشتری برای صرف جنبه های خلاقانه و هوشمندانه در امر تجارت و پروژهایش. بنابراین  آنها می توانند از مهارت های خود برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنند و تجارت یا پروژه‌های خود را در جهت درست حرکت دهند. با کمک RPA همه امور میتوانند به راندمان و بهره وری بالاتری دست پیدا کنند.

دنیای مهندسی نرم افزار بسیار رقابتی است. بنابراین ، هرکسی که می خواهد وارد این میدان شود و تأثیرگذار باشد ، باید برنامه ریزی کند. اول از همه ، شما همیشه باید با آخرین اتفاقات دنیای نرم افزار همگام باشید. دوم اینکه ، برای رشد و تعالی، همیشه باید فن آوری ها یا تکنیک های جدیدی را یاد بگیرید. به عنوان مثال ، در سال های آینده ، فناوری های مدرن مانند جستجوی صوتی تقاضای زیادی خواهند داشت. بنابراین ، شما باید به اضافه کردن جستجوی صوتی به ابزارها یا راه حل های جدید تمرکز کنید. همچنین ، برنامه های وب استاتیک با تقاضای بیشتر مواجه خواهد شد. بنابراین ، اگر می خواهید به عنوان یک مهندس نرم افزار رشد کنید ، با قوت و مطمئن به کاوش و یادگیری روشهای جدید ادامه دهید.

برداشت از مقالۀ آقای James Warner (تحلیلگر هوش تجاری در مورد تجزیه و تحلیل داده های Hadoop / Bigدرتکست سافت)

جهت مطالعه، مطالب مرتبط در مبین رایانه پیشکسوتان کلیک نمایید.

یک دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *